Hazal Orta

Hazal Orta

Editör

Cnbce.com’un editörü olan Hazal Orta, kariyerine 2012 yılında otomotiv sektörü ile ilgili haberler yaparak başladı. Yaklaşık 5 yıl boyunca otomotiv odaklı haberler yapan Hazal, bu süreçte makroekonomik gelişmeleri de yakından takip etti.

Hazal, otomotiv sektörünün ardından daha geniş bir çatıya geçiş yaparak, teknoloji odaklı haberler yazmaya başladı. Yaklaşık 2 yıl boyunca, teknoloji odaklı bir web sitesinde Yazı İşleri Müdürü ve daha sonra Genel Yayın Yönetmeni olarak, teknoloji haberleri yapan Hazal, aynı zamanda sosyal medya platformlarına ve YouTube’a uygun içerikler de geliştirmeye başladı.

Kariyeri boyunca teknoloji haberleri, otomotiv haberleri dışında blokzincir teknolojisine ilişkin haberler, sürdürülebilirlik ve temiz enerji odaklı haberler yazdığı mecralarda çalıştı.

Hazal, cnbce.com’da ekonomi gündemini ve trendleri yakından takip etmenin yanında piyasalar, veriler, teknoloji, otomotiv, enerji, girişimcilik, fintech ve iş dünyasına ilişkin en yeni ve en güncel haberleri okurlara aktarıyor.