iyzico, Paynet'i 87 milyon dolara satın alıyor

PAYLAŞ
  • Ödeme sistemleri şirketi iyzico fintek sektörünün bir başka oyuncusu olan Paynet Ödeme Hizmetleri'nin 87 milyon dolara satın alacak.
iyzico, Paynet'i 87 milyon dolara satın alıyor
Arena Grup CEO'su Serkan Çelik (solda) iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu
AA

Arena Bilgisayar, tamamına sahip olduğu Paynet Ödeme Hizmetleri'nin İyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri'ne (iyzico) 87 milyon dolar bedelle satılması için anlaşma imzaladı.

Arena Bilgisayar'dan KAP'a yapılan açıklamaya göre, iyzico, Paynet hisselerinin yüzde 100'ünün satın alım bedeli olarak Arena Bilgisayar'a 87 milyon dolar sabit bedel ve bu tutarın üzerine ilave hisse devir tarihi itibarıyla şirket hesaplarında bulunan düzeltilmiş net nakit varlık miktarı ödeme yapacak.

Açıklamada hisse devirlerinin, TCMB ve Rekabet Kurulu onayları dahil gerekli yasal süreçlerin tamamlanması sonrası gerçekleşeceği ifade edildi.

iyzico'dan açıklama

Yapılan yazılı açıklamada iyzico CEO'su Orkun Saitoğlu, "Bu satın alma ile iyzico sunduğu ürün yelpazesini genişleterek rekabetçi finansal teknoloji sektörünün güçlü bir oyuncusu haline gelecek" dedi.

Açıklamada ayrıca, anlaşmanın teknoloji sektöründe iki Türk şirketi arasında gerçekleştirilen en büyük satın almalardan biri olduğu ifade edildi.

Finansal teknoloji şirketi iyzico, Türkiye'de e-ticaret sitelerine ödeme altyapısı sunan bir yerli girişim. 2013 yılında kurulan iyzico, 120.000 üye işyeri ile 20'den fazla sektörde hizmet veriyor.