Emlak Konut'tan yeni konut kampanyası: Yüzde 1,29 faizle ev alma imkanı

Bora Özcan
PAYLAŞ
  • Emlak Konut GYO, çoğunluğu İstanbul'da olmak üzere 16 projede 4 alternatifli konut indirim kampanyası başlattı.
  • Kampanyada peşin alımlarda indirim ve en düşük yüzde 1,29 faizle satın alım imkanı sunuluyor.
  • Kampanya kapsamında 2 bin civarında konut satılması hedefleniyor.
Emlak Konut'tan yeni konut kampanyası: Yüzde 1,29 faizle ev alma imkanı

Emlak Konut GYO'nun "Güvenli Yatırım, Güvenli Gelecek" sloganıyla başlatılan yeni kampanyasında ayrıntılar belli oldu.

Kampanyanın tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, 2023'ü 53,2 milyar lira rekor ön satış geliriyle tamamladıklarını, 4 bin 700 bağımsız bölümü hak sahiplerine teslim ettiklerini belirtti.

Erdem., "Güçlü, alanında uzman ekibimizle 8,5 milyon metrekare büyüklüğündeki 137 şantiyemizde, inşasına devam ettiğimiz 103 bin adet bağımsız bölüm ve 200 binden fazla doğrudan ve dolaylı çalışanımızla şirketimizi çok daha güçlü yarınlara taşıyoruz." diye konuştu.

5 ildeki 16 projeyi kapsıyor

Emlak Konut ödeme sistemi ve "Güvenli Yatırım, Güvenli Gelecek" sloganıyla başlattıkları kampanyaya değinen Erdem, kampanyanın İstanbul başta olmak üzere İzmir, Antalya, Balıkesir ve Denizli'de bulunan 16 projeyi kapsadığını söyledi.

4 farklı ödeme seçeneği sunan kampanya

Erdem, Emlak Konut ödeme sistemiyle bankasız ve kefilsiz olarak vatandaşlara ev sahibi olmaları için 4 ayrı ödeme koşulunu içeren kampanyanın detaylarına bilgi verdi.

Birinci seçenek: Peşin alımlarda yüzde 25 indirim sağlanacak.

İkinci seçenek: Yüzde 25 peşinat, vade farksız ara ödemeli satış koşulunda 6, 12 ve 24'üncü aylarda ara ödemeler bulunuyor.

Üçüncü seçenek: Yarısı peşin, kalan yarısı da 1,29 vade farkıyla 24 ay sonra ödeme imkanı sunuluyor.

Dördüncü seçenek: Yüzde 25 peşinat, 1,29 vade farkıyla 72 aylık sabit artan taksit seçenekleri sunulacak.

Erdem, vatandaşların web sitelerinden, çağrı merkezinden ayrıntılı bilgi alabileceğini ya da satış ofislerinin ziyaret edilebileceğini kaydetti.

Kampanya ne zaman başladı?

Cengiz Erdem, bugün başlayan kampanya kapsamında 2 bin civarında konutun satılmasını hedeflediklerini söyledi.

Süre sınırı olmadığını ve satış hedefine ulaştıklarında kampanyanın sona ereceğini anlatan Erdem, vatandaşların satış ofislerinden detaylı bilgi edinebileceğini belirtti.

Erdem, süreçte başka projelerin de kampanyaya dahil olabileceğini kaydederek, kampanya kapsamında sundukları faiz oranları sayesinde konutu ulaşılabilir kılacaklarını anlattı.

Kampanyaya dahil olan projeler

Kampanya, İstanbul, İzmir, Balıkesir ve Denizli'de yer alan 16 projede geçerli olacak.

İstanbul'daki Batıyakası, Çınarköy Evleri, Düşler Vadisi, Ebruli Kayaşehir, Vadi Evleri-1, Vadi Evleri-2, Tual Gölyaka, Meydan Başakşehir, Majör Gölyaka, Gölyaka İstanbul ve Yeni Fikirtepe, İzmir'deki Alsancak ve Evora İzmir, Denizli'deki Evora Denizli, Balıkesir'deki Balıkesir Emlak Konutları ile Antalya'daki Park Yaşam Antalya projeleri kampanyaya dahil edildi.