Morgan Stanley Baş Yatırım Sorumlusu Mike Wilson hisse senetlerinde çift haneli düşüş bekliyor

PAYLAŞ
  • Morgan Stanley'in Baş Yatırım Sorumlusu ve ABD Hisse Senedi Baş Stratejisti Mike Wilson, ABD'de hisse senedi piyasasında çift haneli bir değer kaybının yaşanabileceğini söyledi.
Morgan Stanley Baş Yatırım Sorumlusu Mike Wilson hisse senetlerinde çift haneli düşüş bekliyor

Morgan Stanley'in Baş Yatırım Sorumlusu ve ABD Hisse Senedi Baş Stratejisti Mike Wilson, hisse senetlerinde yaklaşan bir düzeltme konusunda uyarıda bulundu. Wilson, şirket kazançlarının zayıf görünümü ve başkanlık seçimleri öncesindeki ekonomik belirsizlikler nedeniyle çift haneli düşüş beklediğini belirtti.

Wilson, Pazartesi günü verdiği bir röportajda, "Kötü kazanç raporlarınız varsa cezalandırılacaksınız. Bu tüm yıl boyunca tutarlıydı, bu yüzden ortalama hisse senedi bu yıl düşüşte," dedi. Tecrübeli stratejist, enflasyonun yavaşlaması ve şirketlerin fiyatlandırma gücünün azalmasıyla şirket karlarının düşmesinin ABD'de kazançlara ilişkin zayıf görünümü daha da kötüleştirdiğini vurguladı.

Wilson, piyasa yükselişinin devam etmesi için hisse senetlerinin birçok şeye ihtiyaç duyduğunu belirterek, yüksek faiz oranları ve iş gücü piyasasındaki sıkışıklık gibi çeşitli engellere dikkat çekti. Ayrıca, ekonomi yeni bir iş döngüsüne girdiğinde bu engellerin genellikle ortadan kalktığını ve küçük sermayeli Russell 2000 endeksinin ekonominin durgunluktan geçmesinden sonra genellikle büyük getiriler gördüğünü ifade etti. Ancak o zamana kadar yatırımcıların hisse senetlerinde keskin bir düşüş riskiyle karşı karşıya olduğunu öne sürdü.

Wilson, "Beni endişelendiren şey, bu momentumun çok güçlü olması ve eğer tahmin edilemeyen bir olay yaşarsanız, hisse senetleri için yüzde 10 - yüzde 15 değer kaybı görmek mümkün gerçek bir sıfırlama yaşayabilirsiniz. Seçimler sırasında yüzde 10'luk bir düzeltme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum" dedi.