Kripto yasasına Binance'tan ilk yorum: Bazı değişiklikler yapıyoruz

PAYLAŞ
  • Kripto varlıklar ve hizmet sağlayıcılara yönelik düzenlemeleri içeren Sermaye Piyasası Kanunu'ndaki yasal düzenlemelere ilişkin global borsalardan Binance ilk açıklamayı yapan kurum oldu
  • Binance tarafından yapılan açıklamada "Binance.com'un Türkiye'den erişilebilirliğinin devam edeceğini sizlere temin ederiz. Ancak, hizmetlerimizde bazı önemli değişiklikler olacaktır" dedi ve bu değişiklikleri duyurdu
Kripto yasasına Binance'tan ilk yorum: Bazı değişiklikler yapıyoruz

Kripto varlıklar ve hizmet sağlayıcılara yönelik yapılan düzenlemelere ilişkin Sermaye Piyasası Kanunu'ndaki değişiklikler dün geceki Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Yurtdışında yerleşik borsalara ilişkin de düzenlemeler ve kısıtlamalar içeren bu değişikliklere ilişkin Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük global borsalardan biri olan Binance'tan akşam saatlerine doğru bir açıklama geldi. Türkiye'den binance.com'a erişimin süreceği garantisini veren Binance, buna karşılık bazı önemli değişiklikler yapılacağını açıkladı.

Buna göre Binance Türkiye'deki Binance.com hizmetlerinde Türkçe dil seçeneğini 3 ay içerisinde kademeli olarak kaldıracak.
Türk kullanıcılar için doğrudan tüm pazarlama faaliyetleri tamamen durdurulacak.

Yani özetle Binance Türkiye'de dil yerelleştirme ve pazarlama operasyonlarını Türkiye'de kurulu olan şirketi Binance Tr'ye yönlendirerek yeni sürece uyum sağlamış olacak gibi görünüyor.

İşte Binance tarafından yapılan o açıklama:

"Değerli Binance Kullanıcıları,

Şeffaflık ve yasal düzenlemelere tam uyumluluk taahhüdümüzün bir parçası olarak, Türkiye'deki hizmetlerimizde bazı önemli değişiklikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Binance olarak, Türkiye'deki kripto varlıklarla ilgili düzenlemeleri yakından takip ediyoruz. Tüm kullanıcılar için uyumlu bir ortam sağlanması adına düzenleyicilerle işbirliğinin önemini çok iyi anlıyoruz. Endüstri için yasal bir çerçeve oluşturulmasının, ekosistemin korunması ve gelişmesi için öneminin farkındayız ve düzenlemeleri destekliyoruz. Bu nedenle, Türkiye ve küresel olarak yasal uyumu sağlamak için gerekli tüm önlemleri almaya devam ediyoruz.

Bu düzenlemeler çerçevesinde, Binance.com'un Türkiye'den erişilebilirliğinin devam edeceğini sizlere temin ederiz. Ancak, hizmetlerimizde bazı önemli değişiklikler olacaktır:

Dil Seçeneği: Türkiye'deki Binance.com hizmetlerinde Türkçe dil seçeneği 3 ay içerisinde kademeli olarak kaldırılacaktır.
Pazarlama Faaliyetleri: Türk kullanıcılar için doğrudan tüm pazarlama faaliyetleri tamamen durdurulacaktır.
Bu değişikliklerin bazı kullanıcılarımızı etkileyeceğinin farkındayız, ancak her zamanki gibi tüm kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti önceliğimiz olacaktır. Tüm kullanıcı fonları güvendedir ve yatırma/çekme işlevleri mevcut olmaya devam edecektir.

Binance Ekibi."