Altın fiyatları ne kadar? 3 Haziran gram ve çeyrek altın fiyatları

PAYLAŞ
  • Fed'in faiz kararının ardından altının ons fiyatı geriledi.
Altın fiyatları ne kadar? 3 Haziran gram ve çeyrek altın fiyatları
Reuters
İlgili Hisseler

Fed'in faiz kararı sonrasında altının ons fiyatı serbest piyasada son 24 saatte yüzde 0,50 azalarak 2 bin 313 dolar seviyesine geldi.

Gram altının fiyatı 2 bin 402 Türk lirası olurken çeyrek altın ise 3 bin 968 TL'den alıcı buluyor.

Saat 07.30 verilerine göre bir Cumhuriyet altınının fiyatı ise 15 bin 806 TL oldu.

Fed'in kararı ons altın fiyatını geriletti

Dün son eren 2 günlük FOMC toplantısından, enflasyonun yüzde 2 hedefine gittiğinden daha fazla emin olunana kadar faizlerin sabit tutulması kararı çıkması ons altın fiyatını geriletti.

KCM Trade baş analisti Tim Waterer, "Tüketici fiyat endeksinin daha ılımlı çıkması altın için net bir pozitif olsa da, Fed toplantısından çıkan sonuç 2024'teki faiz indirimlerinin sayısının azaldığı ve hala biraz uzakta olduğuydu. Kısa vadede, Fed'den ilk faiz indiriminin ne zaman geleceğine dair daha fazla netlik elde edene kadar altının dalgalı bir şekilde işlem görmesini bekliyorum" dedi.

Ons altın için güçlü destek noktasının 2302 dolar olduğunu, bu seviyenin aşağı kırılması halinde 2285 dolara kadar geri çekilme olasılığı bulunduğunu belirten analistler, bir toparlanma için öncelikle 2319 doların geçilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Buranın aşılması halinde 2340 dolara kadar toparlanma bekliyorlar.