Koç Holding ve Yapı Kredi hisselerinde düşüş

Bora Özcan
PAYLAŞ
  • Koç Holding, Yapı Kredi paylarının satışına yönelik görüşmelerin sonlandırıldığını açıklamasının ardından holding ve banka hisselerinde düşüş görülüyor.
Koç Holding ve Yapı Kredi hisselerinde düşüş

Yapı Kredi'de hisse satışının olmamasının ardından Koç Holding ve Yapı Kredi hisselerinde yeni haftada karmaşık seyir görülüyor.

Koç Holding, Yapı Kredi Bankası paylarının satışı için First Abu Dhabi Bank'la anlaşma sağlayamadı.

Holding, cuma akşamı KAP’a yaptığı bilgilendirmede, ön görüşmelerde sonuca ulaşılamadığını ve görüşmelerin sonlandırıldığını açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli banka ile görüşmelerin sonlandırıldığı açıklaması sonrası Koç Holding günü yüzde 4,3 düşüşle tamamlarken, Yapı Kredi hisselerinde yüzde 5,5 kayıp yaşanmıştı.

Haftanın ilk işlem gününde Yapı Kredi Bankası'nın ana ortağı konumundaki Koç Holding'in hisseleri yüzde 2,52 oranında değer kaybederek 232,20 TL seviyesine gerilerken, Yapı Kredi Bankası'nın hisse senetleri gün sonunda Koç Holding hisse senetlerinden ayrışarak pozitif tarafa geçti. Son günlerde satış söylentileri ile isminden sıkça söz ettiren banka, günü yüzde 1,73'lük değer kazanımı ile kapattı.

Reuters'ta 21 Mayıs'ta yayımlanan haberde Yapı Kredi'nin First Abu Dhabi Bank ile görüşmeler yürüttüğü ve tarafların fiyat konusunda pazarlık yaptığı belirtilmişti.