BofA, Borsa İstanbul'daki 3 şirket için hedef fiyatlarını yükseltti

PAYLAŞ
BofA, Borsa İstanbul'daki 3 şirket için hedef fiyatlarını yükseltti

Borsa İstanbul'da işlem ağrılığı ile bilinen Bank of America, 3 perakende şirketi için hedef fiyatlarını güncelledi.

Beklenenden uzun süren 'çift haneli enflasyon' vurgusu

Yayımladığı raporda beklenenden daha güçlü finansal sonuçlar ve 'çift haneli enflasyonun beklenenden daha uzun süreceği' düşüncesinin hedef fiyatlardaki yükselmenin temel sebebini oluşturduğunu yazan BofA analistleri, Anadolu Efes, BİM, ve Coca-Cola için hedef fiyatlarını güncelleyerek 'Al' tavisyesinde bulundu.

Yüksek enflasyon BİM'in satışlarını destekleyecek

Kısa vadede, yüksek seyreden tüketi fiyatlarının satın alma gücü üzerindeki yarattığı baskının Bim'e fayda sağlayacağını düşünen analistler gıda perakendesi sektöründe lider konumda olan firmanın gelecektede pazar payını artıracağını ve yeni şube açılışlarını sürdürerek sektöredeki dominasyon gücünü koruyacağını düşünüyor. Şirketin genişlemeci politikasının orta vadede sürdürülebilir olacağına dikkat çekilirken BofA, BIMAS hisse senedi için hedef fiyatını 610 TL olarak belirledi ve 'Al' tavsiyesinde bulundu.

Coca-Cola'da 'güçlü turizm sezonu' etkisi

Şirketin yüksek enflasyon ortamında fiyat ayarlama kapasitesine dikkat çeken BofA analistleri Coca-Cola'nın muhtemelen Türkiye'de güçlü geçecek yaz turizminden fayda sağlayacağını belirtti. Şirketin gelirlerinde bu yıl çift haneli reel büyüme beklenirken kar marjlarının da iyi seviyede olacağı belirtildi.

Analistler Coca-Cola için 1.000 TL hedef fiyat verirken 'Al' tavsiyesinde bulundu.

"Türkiye pazarı Anadolu Efes'in bilançosunu destekleyecek"

Anadolu Efes'in Türkiye'deki ilerlemesinin firmanın cari yıl için bilançolarına olumlu katkı sağlayacağını belirten BofA analistleri, Rusya'da yaşanan ortaklık krizine rağmen, şirketin kaybettiği pazar payını geri kazanma konusunda umut verdiğini ve orta vadeli görünümünün olumlu olduğunu söyledi.

BofA, Anadolu Efes için 285 TL'den 'Al' tavsiyesinde bulundu.