Malezyalı MAHB Sabiha Gökçen'deki ortaklıktan ayrıldı

PAYLAŞ
  • Kerem Maybek mevcut görevine ek olarak, yeni CEO'nun görevine başlamasına kadar İSG CEO'luğuna vekalet edecek. Yeni CEO, Haziran 2024 sonunda koltuğa geçecek.
Malezyalı MAHB Sabiha Gökçen'deki ortaklıktan ayrıldı

Şirketten yapılan açıklamaya göre İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın işletmecisi MAHB ve IC Holding arasındaki stratejik işbirliği sona erdi.

Soğukpınar'ın 26 Aralık 2023'te CEO olarak atanmasıyla başlayan işbirliği, havalimanı operasyonlarının optimize edilmesi konusunda önemli kilometre taşlarına imza attı.

Soğukpınar, İSG'nin işletmecisi MAHB, IC Holding ile yaptığı stratejik işbirliğinin sona erdirmesinin ardından 31 Mayıs'ta İSG CEO'luğu görevinden ayrılacak.

Kerem Maybek, İSG CEO'luğuna vekalet edecek

Operasyonel mükemmellik ve sürekli iyileştirme faaliyetlerinin sorunsuz devamının sağlanması amacıyla, İSG Stratejik Planlama ve Hazine Yönetimi Direktörü Kerem Maybek mevcut görevinin yanı sıra, yeni CEO'nun Haziran 2024 sonu itibarıyla resmi olarak görevine başlamasına kadar İSG CEO'luğuna vekalet edecek.

Bu bağlamda MAHB, İSG'yi etkin ve sürdürülebilir şekilde işletmeyi ve aynı zamanda tüm misafirlerine yüksek standartta hizmet sunmayı taahhüt ediyor.