Gedik Yatırım model portföyden TTKOM'u çıkarıp DOHOL'u aldı

PAYLAŞ
  • Gedik Yatırım, model portföyünde güncellemeye gitti. Türk Telekom hisselerini portföyünden çıkaran aracı kurum bunun yerine ise portföye Doğan Holding hisselerini 19.3 TL hedef fiyatla dahil etti
Gedik Yatırım model portföyden TTKOM'u çıkarıp DOHOL'u aldı
İlgili Hisseler

Şirketlerin finansal raporlarını açıklamasıyla aracı kurumlar da model portföylerinde yeni düzenlemeler gitmeye başladı. Gedik Yatırım bugün yayınladığı raporunda model portföyünde yer alan Türk Telekom - TTKOM hisse senetleri yerine, Doğan Holding - DOHOL hisse senetlerini portföye dahil ettiğini duyurdu.

Türk Telekom hisselerini 8 Şubat 2024'ten beri model portföyünde tutan Gedik Yatırım, DOHOL hisse senedini portföyünden çıkarmasına gerekçe olarak telekom sektörü ağırlığını azaltmayı gösterdi. Bu hissede BIST 100'le göreceli olarak yüzde 32, mutlak getiri olarak yüzde 58.5 getiriye ulaştığını açıklayan Gedik Yatırım, Doğan Holding hisselerini ise 19.3 TL hedef fiyatla model portföyüne dahil etti.

Doğan Holding’deki tahmini net aktif değer iskontosunun ve bilanço rasyolarının cazip seviyelere gelmesini gerekçe gösteren Gedik Yatırım Doğan Holding için, "Uzun vadede güçlü nakit akışı potansiyeli barındıran yatırımları, göreceli düşük marjlı işlerin payının azaltılması stratejisi ve iyi çeşitlendirildiğini düşündüğümüz iştirak yapısı sebebiyle model portföyümüze ekliyoruz. Holding’in güçlü solo net nakit pozisyonunun, şirkete orta vadede yeni yatırım imkanları da sunabileceğini düşünüyoruz." dedi.

Gedik Yatırım Doğan Holding'in en güncel net varlık kırılımına göre hedef fiyatını 17.50 TL'den 19.30 TL'ye çıkardı. Hesaplama yöntemi olarak ise aracı kurum, holding iskontosu olarak yüzde 35 kullandığını açıkladı.

Aracı kurumun son açıkladığı model portföyü ve hedef fiyatları ise şöyle:

GEDİK YATIRIM 21 HAZİRAN 2024 TARİHLİ MODEL PORTFÖYÜ
Hisse Hedef Fiyat
Aksa Enerji 48.1
Doğan Holding 19.3
Galata Wind Enerji 41.1
İş Bankası C 17.3
Kardemir D 39.6
Kordsa 142.6
Mavi Giyim 130
Migros 620
Sabancı Holding 142
Turkcell 99.7