Emre Eser

Emre Eser

Muhabir

Kariyerine 2014 yılında Vatan Gazetesi haber merkezinde başlayan Emre Eser; toplum, yaşam ve eğitim gibi alanlarda haberler yaptı. 2016’da Dünya Gazetesi’ne geçen Eser, burada ekonomi alanına yoğunlaştı. Ardından Vatan Gazetesi ekonomi servisine muhabir olarak döndü, ekonomi alanında içerikler üretti. Eser, 2018 yılında Hürriyet Gazetesi’ne ekonomi muhabiri olarak geçiş yaptı. Ekonomi haberlerinin yanı sıra deprem, sel ve orman yangını gibi afetleri sahada izleyip haberleştirdi.

 2021 yılında Uluslararası Gazetecilik Programı (IJP) tarafından düzenlenen Johannes Rau bursu ile Almanya’nın Bonn kentinde, Deutsche Welle’nin (DW) Türkçe servisinde bulundu. Stajının ardından DW’den teklif alan Emre Eser bir yıl süreyle Alman kamu yayıncısının İstanbul muhabiri olarak çalıştı. CNBC-e’de muhabir olarak çalışmaya başlamadan önce Eser, Hürriyet Gazetesi’nde görev yapıyordu.

Emre Eser yaptığı haberler ile Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından 2016, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında ödüle layık görüldü.